Ева Брезалиева спечели бронзов медал в многобоя на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Португалия

Ева Брезалиева спечели бронзов медал в многобоя със сбор от 119.500 точки, а Магдалина Миневска се класира шеста на Световната чалъндж купа по художествена гимнастика в Портимао (Португалия).

Брезалиева игра на бухалки и лента и получи оценки от 30.550 и 29.500 точки. Българската грация ще играе на всичките четири финала на отделните уреди утре.

Магдалина Миневска е шеста в многобоя със 115.650 точки. Днес тя беше оценена с 29.300 точки на бухалки и с 28.650 точки на лента. Миневска се класира за три от финалите, без този на топка.

От българския щаб днес подадоха контестации за три от четирите оценки, но всичките бяха отхвърлени.

Шампионка в многобоя стана Ади Ася Катц (Израел) със 123.600 точки, а втора се нареди германката Дария Варфоломеев със 120.500 точки.