Обвиниха Меси, че не е джентълмен

Автор: Труд

Бляскавата кариера и ореол на Лионел Меси понякога има и черни петна. Едно от тях се лепна при загубата на Интер Маями с 0:4 от еврошампиона Пари Сен Жермен в осминафинал на клубния мондила. Когато Витиня от французите твърде лесно преодоля Меси, аржентинецът посегна с юмрук да го удари. Веднага след мача обаче двамата се прегърнаха приятелски. В социалните мрежи обаче фенове масово обвиниха Меси, че е велик футболист, но не и джентълмен. Като цяло светът е разделен между Лео и Кристиано Роналдо, като привържениците им не изпускат възможност да ги заяждат.

В тунела Луис Енрике, треньорът на ПСЖ, първи поздрави Меси. Когато двамата бяха заедно в Барселона, каталунците спечелиха последната си Шампионска лига – през 2015 година с 3:1 срещу Ювентус. Кандидатът за „Златна топка“ Осман Дембеле пък каза, че Лео е най-великият в историята. Двамата бяха за кратко на „Камп Ноу“.

Насер Ал Хелайфи, президент на ПСЖ, отново потвърди намерението на клуба да напусне стадион „Парк де Пренс“. „Всеки фен обича арената – каза шейхът. - Но няма как да сме на топ ниво със стадион за 48 хиляди зрители. Трябва ни нов за 80 или 90 хиляди. До края на следващата година ще имаме решение.“

Най-четени