Геният на Меси се събуди в Шампионска лига, наказа отбора на треньора на сърцето му (видео)

Пари Сен Жермен победи Манчестър Сити с 2:0 в мача, който се чакаше с най-голям интерес от двубоите в Шампионска лига днес. В осмата минута Идриса Гей бе намерен в наказателното поле на Сити, след като Неймар се размина с топката. Полузащитникът се отличи с точен и силен изстрел в горния ляв ъгъл на Едерсон и остави вратаря на английския тим безпомощен. След четвърт час игра Сити пропиля шанс за изравнителен гол. Стърлинг бе намерен в наказателното поле, засече топката с глава, но ударът му срещна напречната греда.
В 74-ата минута геният на световната футболна легенда Лионел Меси се събуди и той отбеляза гол точно срещу отбора на треньора, с когото постигна най-големите си успехи в Барселона – Пеп Гуардиола. С Пеп начело Меси спечели 14 трофея за 4 години. Аржентинецът се израдва на своето 121-о попадение в турнира и първо с екипа на богаташите от Париж.
След успеха в класирането в група „А” ПСЖ е лидер с 4 точки, колкото има и Брюж, който победи Лайпциг с 2:1 след обрат. Трети е Сити с 3 точки, а Брюж няма точков актив.