Историята тласка „Левски“ към Белград

Драматичен успех с 1:0 над „Хамрун Спартанс“ прати „Левски“ с единия крак в плейофите на Лигата на конференциите. В сетния миг на двубоя в Малта Филип Кръстев се превърна от грешник в герой, след като в самото начало на срещата изпусна дузпа. Попадението на халфа донесе едва 15-и успех като гост на „сините“ в евротурнирите. Архитект на една четвърт от тези победи зад граница е настоящият треньор на отбора Станимир Стоилов. Под негово ръководство „Левски“ ликува в Босна и Херцеговина срещу „Модрича“, „Артмедия“, „Сиони“ и сега в Малта. Историята не помни друг случай, в който действащият носител на Купата на България да е спечелил навън в първия мач и след това да е бил елиминиран. При това положение на стадион „Георги Аспарухов“ вече може да гледат с едно око към следващата фаза, където засега поне е „Партизан“. Сръбският гранд допусна обрат в Ларнака за 1:2 от АЕК, но тепърва има ответен двубой в Белград. Състоянието на "гробарите" не буди доверие, а „черно белите“ нямат победа в най-скорошните 4 мача във всички турнири.

За „Партизан“ обаче още е рано да се говори, а това намекна и самият Стоилов. Опитният специалист предупреди своите футболисти за трудностите, които очаква срещу „Хамрун“, но думите му сякаш останаха нечути. За 90 минути „Левски“ създаде твърде малко голови положения срещу своя съперник. Николай Михайлов пък се намеси решително на два пъти, за да запише втора суха мрежа от три мача в Европа това лято.

„Успяхме да спечелим само първото полувреме“, заключи Стоилов след трудната победа. - Предстои ни труден реванш, който трябва да изиграем още по-добре. Този гол е победа и беше важно да отбележим. Успяхме да го направим в последната секунда. Трябва да мислим за възстановяването си, защото идва мач за първенство, а после и реванш.“

Добрата новина за Стоилов бе завръщането в игра на двама основни фуболисти от пролетния дял – Вендерсон Цунами, започнал като титуляр, както и Илиян Стефанов, появил се като резерва.