„Левски“ безсилен навън

Sportal.bg

Седмо поредно гостуване без успех записа „Левски“ в Първа лига. Във Велико Търново „сините“ измъкнаха скромно 0:0 на последния „Етър“ в двубой от 18 кръг. Последната победа далеч от София пък остава тази в Монтана от август миналата година. Наставникът Славиша Стоянович смени схемата на игра спрямо тази от успеха над „Монтана“ (2:0) на старта на пролетния дял. Вместо 4-4-2, бившият селекционер на Словения и Латвия заложи на 3-4-2-1, а дебют за столичния тим записаха Файсал Рерас и Драган Михайлович. За пръв път като титуляр започна и бранителят Начо Монсалве, а след почивката в игра се появи и последният нов, нападателят Билал Бари. В стартовите единадесет „Левски“, който есента залагаше предимно на родни играчи, сега остана само четирима такива – Мартин Райнов, Живко Атанасов, Илия Юруков и Здравко Димитров.

Най-чистата ситуация пред гостите се откри пред Найджъл Робърта. Нидерландецът, спряган за трансфер в „Ди Си Юнайтед“, действа егоистично в заключителните минути, вместо да подаде на Валери Божинов. Един от малкото положителни аспекти в играта на гостите бе „сухата мрежа“ на вратаря Звонимир Микулич. За хърватина тя е втора поредна, което не се бе случвало до момента през кампанията за „сините“. В края "болярите" играха с десет души заради втори жълт картон на бранителя Мариян Иванов.
“Беше труден мач, както и очаквахме – обясни Стоянович. - Искахме 3 точки, но не ги спечелихме. Смесени са емоциите, имаше положения и пред нашата врата. Променихме схемата и в отбрана стояхме добре, но в някои други аспекти не съм доволен.“