"Левски" громи на прибиране от Дубай

"Левски" разгроми с 4:0 "Гълф Юнайтед" в последната си контрола на дубайска земя. Изненадващо с две попадения за "сините" се отчете Келиан ван дер Каап, който пропусна последните 3 проверки заради травма. Други два гола реализираха Уелтън и Марин Петков, а Асен Чандъров удари греда. Попадение на Рикардиньо пък бе отменено, но бразилецът се отчете с 2 асистенции след почивката. Впечатляващият резултат се дължи и на нивото на съперника, който е част от третото ниво на дубайския футбол.

За домакините като титуляр започна Бакари Саня. Бившият играч на "Арсенал" и "Манчестър Сити" има над 300 двубоя във Висшата лига. Негов треньор пък е игралият в "Нюкасъл" Стив Тейлър. Неприятен момент съпътства първата част, когато здравият иначе Марин Петков пострада при сблъсък именно със Саня. Националът на България падна на врата си след единоборството. Наложи се да се намесва лекарският щаб на родния гранд, но в крайна сметка младокът продължи участието си в проверката.
Така балансът на "Левски" в Дубай е положителен след 3 победи, две от които срещу "Рига", поражение от "Ал Кувейт" след обрат от 2:0 до 2:3 и прекратен мач с "Джохор" в 54-ата минута при 1:0 за тима от Малайзия. На 7-и февруари тимът ще бъде представен официално пред феновете в контрола със "Септември" (София), а на 11-и е и първият мач от втория дял на шампионата, съперник в който е "Черно море". Заради наказание, срещата ще се играе във Велико Търново.

Съставите:

"Левски": 13. Михайлов, 5. Ван Дер Каап, 22. Галчев, 8. Краев, 20. Чандъров, 14. Стефанов, 30. Кръстев, 10. Попов, 17. Уелтон, 18. Роналдо, 88. Петков

"Гълф Юнайтед": 1. Джонстън, 2, Есаме, 5. Шийлс, 30. Бейсли, 70. Бузаид, 32. Гиампо, 7. Самсон, 25. Кофи, 23. Мазиумиан, 34. Брааф, 3. Саня