„Левски“ громи в Кърджали

Убедителен успех  с 3:0 постигна „Левски“ срещу „Арда“ в мач №250 на старши треньора на "сините" Станимир Стоилов в Първа лига. Победата за „сините“ бе първа в Кърджали в кратката история на съперничеството между двата тима. Точни за гостите бяха Роналдо, Рикардиньо и Ивелин Попов от дузпа. Това бе трети пореден триумф за отбора на Станимир Стоилов, който допреди това бе в серия от 11 мача без успех в елита. Столичният гранд не е допускал гол в най-скорошните 4 двубоя, съкращавайки разликата до третия в класирането на 7 точки.

Двубоят от 24 кръг започна силно за гостите, които успяха с първата си атака да открият резултата. Уелтън центрира отлично на втора греда, където Роналдо успя с едно докосване да засече и да реализира втория си гол през кампанията.

Последваха силни минути за гостите, а втората ситуация се откри пред Рикардиньо, който успя да нанесе удар от въздуха след центриране на Жереми Петрис, но топката падна върху напречната греда и излезе в аут. Минути по-късно продължителна атака на „Левски“ завърши с удар на Андриан Краев преминал в опасна близост от целта. За да дойде вторият удар. След половин час игра Ивелин Попов опита да стреля от дистанция, но в движение Рикардиньо отби топката и тя влетя в опразнения от Господинов ъгъл. И докато на „Левски“ играта видимо спореше, то домакините така и не съумяваха да изненадат Пламен Андреев.

Началото на полувреме бе белязано от нов ранен гол за „Левски“. Илия Юруков извърши наивно нарушение в собственото наказателно поле и за втори път в рамките на седмица негови действия доведоха до дузпа за съперника след 0:1 от „Славия“. Зад топката застана Ивелин Попов, който бе безпогрешен.

Наставникът на домакините Александър Тунчев опита да промени поне малко случващото се на терена. В игра се появиха Иван Тилев, Станислав Иванов и Аласан Ндиае, но това не повлия на домакините. До края обаче „Арда“ така и не затрудни гостите, а Уелтън имаше отлична възможност за четвърти гол, но Господинов се намеси отлично.