„Левски“ с нов тандем в атака

БУЛФОТО

С нов тандем в атака се сдоби „Левски“ в хода на шампионата. Димитър Костадинов записа първи мач като титуляр за първенство на традиционната си позиция зад нападателя при успеха над „Царско село“ с 1:0. Именно привлеченият от „Септември“ (София) футболист даде асистенцията на Билал Бари за важния успех в полите на Витоша. Досега Костадинов имаше 2 мача в Първа лига от първата минута, но и във Варна, и в Кърджали бе ползван на крилото, където изпитваше затруднения. В двубоя от междинния 17 кръг проектонационалът на България демонстрира качествата, заради които Станимир Стоилов го привлече при завръщането си на стадион „Георги Аспарухов“. Твърде вероятно изглежда роденият в Бургас футболист да запази титулярното си място и за предстоящия сблъсък с „Ботев“ (Пд) през уикенда. При това положение Борислав Цонев отново ще остане на резервната скамейка, както бе и срещу „царете“.

От началото на кампанията Костадинов има 290 минути в елита. Далеч по-солиден е в турнира за Купата на България, където реализира и първите си попадения – 2 срещу „Марек“ в Дупница и още един срещу „Септември“ (Симитли).

В четвъртък „сините“ проведоха възстановителна тренировка като по-сериозни натоварвания имаше за резервите и футболистите, останали извън групата за последния мач. Наравно с останалите тренира и Мартин Петков. Юношата на тима пропусна последните 2 срещи заради травма в крака, получена по време на лагер на младежкия национален отбор. Така в лазарета на отбора остава единствено Георги Миланов, който ще поднови занимания едва по време на зимния лагер.