"Левски" яде рекорден бой в Разград

Титлата в българския футбол изглежда ще остане в Разград за 13-а поредна година. "Лудогорец" дръпна на върха в елита с 6 точки след рекорден бой над "Левски" за 5:1. С убедителната победа тимът на Георги Дерменжиев вече има аванс от 6 точки пред ЦСКА, отстъпил часове по-рано на Локомотив (Пд) с 1:2 у дома.

На "Хювефарм Арена" дербито бе до полувремето, когато двата тима се оттеглиха при резултата 1:1. Руан Круз изведе "зелените" още в 3-ата минута, но Марин Петков изравни само 13 по-късно. Последваха динамични минути, в които и "зелени", и "сини" тъсиха второто попадение.

То дойде веднага след почивката, когато Георги Терзиев, заменил контузения Аксел фон Витри, вкара с глава за 2:1. Скоро след това Якуб Пьотровски заби по сходен начин, а полският национал асистира на Квадво Дуа за 4:1. Разгромът бе оформен в края, когато грешка на Дейвид Михалев позволи топката да достигне до Кайо Видал, разписал се от няколко метра.

Проблемите за наставника на "Левски" Николай Костов пък се увеличиха лавинообразно. Към контузените Асен Митков, Илиян Стефанов и Фабио Лима за дербито с ЦСКА в неделя отпадат и наказаните Карлос Охене и Марин Петков, получили пети жълти картони в Разград.