Ливърпул и Атлетико Мадрид оцеляха в "групата на смъртта", Суарес плака

Милан загуби от Ливърпул с 1:2 в мач от група В на Шампионска лига. На стадион "Сан Сиро" в Милано в 29-ата минута "росонерите" откриха резултата с гол на Фикайо Томори. В 36-ата минута Ливърпул изравни, след като Алекс Окслейд-Чембърлейн нахлу в наказателното поле и отправи мощен удар, който бе избит от вратаря Майнан. Мохамед Салах обаче бе на точното място и се разписа за 1:1. В 55-ата минута Ливърпул стигна до пълен обрат. Садио Мане отне топката от бранител на Милан, за да нахлуе в наказателното поле и да нанесе удар. Изстрелът на сенегалеца срещна напречния стълб и се върна обратно към терена, където Дивок Ориги засече с глава за 2:1.
След двубоя в "групата на смъртта" Ливърпул е лидер с 18 точки. Атлетико Мадрид успя да си осигури двугото място в елиминационната фаза на Шампионска лига, след като спечели 7 точки. В днешната си последна среща тимът победи Порто с 3:1 с головете на Антоан Гризман в 56-ата, Анхел Кореа в 90-ата и Родриго де Пол в 92-ата минута. В 96-ата минута почетен гол за португалския тим вкара Серхио Оливейра. Нападателят на испанския тим Луис Суарес получи мускулно растежение и напусна терена, плачейки. Все още не се знае колко време ще отсъства от терена.
Трети остава тимът на Порто, който ще играе в Лига Европа. Последен е Милан с 4 точки.