Лудогорец с измъчена победа над Спартак Търнава, ще се надява на чудото срещу Нордселанд

Лудогорец победи щастливо Спартак Търнава с 2:1 с гол на Матиас Тисера в 95-ата минута в мач от група H в Лигата на конференциите.

В 23-ата минута Кайо Видал падна в наказателното поле при българска атака, а Бърнард Текпетей пое топката и с мощен шут я изстреля във вратата на стража на съперника Такач за 0:1, но след преглед с ВАР голът не бе зачетен заради засада. Минути след това вратарят отрази удар с глава и на Якуб Пьотровски. След още 20 минути игра футболистите на Спартак имаха претенции за дузпа, но на повторенията се видя, че топката не се удря в ръката на Оливие Вердон. До края на полувремето Филип Байнович успя да застраши вратата на разградчани, но би в ръцете на Падт. Същото, но на другата врата, се повтори в 55-ата минута след шут на Квадво Дуа.

В 65-ата минута Кайо Видал имаше шанс за далечен голов шут, но Такач спаси. В 74-ата минута Бърнард Текпетей подаде към Дуа, той се измъкна иззад гърба на Коша и прати топката във вратата на Такач за 0:1. Само 4 минути по-късно Спартак Търнава изравни с гол на Ерик Даниел. В 85-ата минута българският шампион имаше лесен шанс да вземе 3-те точки, след като бе отсъдена дузпа в негова полза. Съдията Виталис Спасиониковс посочи бялата точка след консултация с ВАР за игра с ръка на защитник на домакините. Оливие Вердон застана зад точката на дузпата, но пропусна, след като Такач отрази удара му. В 95-ата минута обаче съдбата се усмихна на Лудогорец, тъй като при една атака стражът на домакините хвана, но изпусна топката пред вратата си, а Матиас Тисера точно това чакаше и вкара за 2:1.

В другия мач от групата датският Нордселанд разгроми с 6:1 Фенербахче и е лидер в групата с 10 точки. Втори в класирането е българският шампион с 9, колкото има и турският гранд. Спартак е последен само с една точка.

На 14.12 в последния кръг от груповата фаза Лудогорец ще срещне своя кошмар Нордселанд, който му нанесе най-голямата загуба в Европа - 1:7 по-рано през октомври, а Спартак играе срещу фаворита Фенербахче.