Лудогорец с нов трус в Лига Европа, Брага подгони Звезда

Десеткратният шампион на България Лудогорец загуби и от Спортинг Брага в мач от третия кръг на груповата фаза в Лига Европа. Още в 7-ата минута Секейра проби и насочи топката към Орта, който я засече и разстреля Кахлина, отбелязвайки победния гол. Само 2 минути по-късно Десподов центрира, а Жосуе Са засече с глава и изравни, но страничният съдия отсъди засада, а VAR потвърди решението му. Разградчани са без победа в последните си 15 двубоя в групите на Лига Европа. Още по-лоша тенденция е, че тимът загуби последните си 6 домакинства в групите на ЛЕ. За последно Лудогорец победи на „Хювефарма Арена“ ЦСКА Москва с 5:1 на 9 септември 2019 година.

Тимът на Станислав Генчев има две загуби и едно равенство до момента и заема последното място в Група "F" само с 1 точка.  Брага има 6 точки и е на второ място в класирането, на точка след лидера Цървена звезда. Трети е Мидтиланд с 2.

В другия мач от групата Мидтиланд и Цървена звезда завършиха 1:1. В 58-ата минута гостите поведоха с гол на Мирко Иванич, а в 78-ата минута след удар на Виктор Линд топката се отби в гредата, но при добавката Николас Дюр оформи крайния резултат.