Лудогорец спечели Купата на България, легенди на ЦСКА бяха половината агитка

Лудогорец спечели Купата на България, след като победи на финала ЦСКА 1948 с 3:1 пред обидно малко зрители на националния стадион "Васил Левски". Отборът на Ивайло Петев печели трофея за трети път в историята си и за първи след 2014 г.

В 6-ата минута "Лудогорец" имаше претенции за дузпа за игра с ръка на Реян Даскалов в наказателното поле на ЦСКА 1948, но съдията Драгомир Драганов не я отсъди. Само две минути след това тимът поведе, а точен бе Кайо Видал след асистенция на Кирил Десподов и леко подценяване на ситуацията от страна на вратаря на "червените" Даниел Наумов.
В 28-ата минута Георги Русев центрира в наказателното поле на "орлите", където Александър Колев засече с глава, но не успя да насочи топката към вратата на Симон Слуга при първото по-опасно положение за ЦСКА 1948. Само 2 минути по-късно за първи път в двубоя "червените" имаха претенции за дузпа, след като Парвиз Умарбаев падна в наказателното поле на Лудогорец, но и тук нямаше отсъден наказателен удар.
В 43-ата минута Кайо Видал се разписа за втори път. Педро Нареси изведе Десподов зад отбраната на ЦСКА 1948. Капитанът на "орлите" предпочете да не вкара топката сам от неудобна позиция, подаде към Игор Тиаго, който пропусна топката, но от трета позиция Кайо Видал разстреля вратаря на ЦСКА 1948. В същия момент своето голямо недовослство показа националът и лидер на "червените" Ивайло Чочев, тъй като съотборниците му бяха спрели да играят, очаквайки да се окаже медицинска помощ на Игор Тиаго, който беше паднал до центъра на терена. Ситуацията се преразгледа с ВАР, но голът бе потвърден.

Втората част започна с греда на Алекс Колев и отменен гол на Спас Делев с глава заради засада на Кайо Видал, който асистира за попадението. В 59-ата минута Ивайло Чочев вкара за 1:2. 8 минути по-късно Елитон отбеляза гол с глава, но попадението не бе зачетено. Асистент-съдията Иво Колев вдигна флаг за засада на защитника на ЦСКА 1948 и след консултация с ВАР попадението бе отменено. 10 минути преди края на срещата Рай Насименто центрира към Матиас Тисера, който се разписа, но след консултация с ВАР заради съмнения за засада голът бе гледан "под лупа", но бе зачетен, след като се видя, че Стив Фуртадо покрива засадата.

На трибуните имаше обидно малко зрители, сред които - повече легенди на ЦСКА - София - Стойчо Младенов, Цветан Йончев, Георги Илиев - Майкъла, Ради Здравков, Емил Костадинов, Спас Джевизов, Христо Янев, както и легенди на националния отбор като Красимир Балъков и обществени личности като бившия президент на БФС Валентин Михов, собственика на Локо Пд Христо Крушарски и президента на ПФЛ Атанас Караиванов.

Лудогорец спечели трофея, като има и шанс за дубъл този сезон, след като води с точка пред втория ЦСКА в шампионата три кръга преди края му.