Лудогорец триумфира над Мура в Шампионска лига, идва Олимпиакос

Лудогорец се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Разградчани победиха с 3:1 словенския Мура в реванша от втория кръг и след 0:0 в първия мач продължават напред. „Зелените” поведоха с гол още в 4-ата минута, когато Пиерос Сотириу получи топката в наказателното поле и се разписа с удар от средна дистанция. В 64-ата минута след пас на Коус Томи Хорват от близка дистанция изравни за 1:1. Едва в 82-ата минута българският тим разгада пътя към обрата след шут на Елвис Ману. В последните секунди на срещата след пас на Вандерсон Каули Оливейра вкара третото попадение за победата на Лудогорец.

Българският шампион ще се изправи срещу Олимпиакос в третия квалификационен кръг, който победи Нефтчи (Баку) с 2:0 общ резултат. Първият двубой е на 3/4 август, а реваншът - седмица по-късно. Олимпиакос е 20-кратен участник в груповата фаза на турнира.

Мура ще играе в третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу литовския Жалгирис с Милен Гамаков.