Любов и на края на света

Известният с енциклопедичните си познания фен Александър Митев измисли и направи плаката „С ЦСКА и на края на света“. Колко истинско и гордо звучеше това на стадион „Аспмира“!
„Поклон пред всички тези момчета, които пропътуваха този толкова дълъг път, за да ни подкрепят“, възкликна треньорът Стойчо Младенов. В този момент емоциите от загубата на ЦСКА с 0:2 от „Бодо Глимт“ бяха още по-вледенени.

Въпреки студа, чувстваш се като -20 градуса по Целзий, целият отбор отиде пред малката агитка, за да си направи обща снимка с „червените“ замръзнали герои. Те наистина заслужиха тази благодарност.
На терена не се случи нищо неочаквано. ЦСКА едва се приспособи към студа и изкуствения терен, играчите се пързаляха като на кънки, а норвежците вкараха един гол през първото полувреме. Изненадващо бе поведението на „червените“ след почивката. Много повече агресия, комбинации, три положения на Джорди Кайседо и едно на Яник Вилсдхут. По брой ситуации ЦСКА задмина домакините. Накрая получи втори гол, който е само за статистиката. Още преди двубоя се знаеше, че шансове за елиминациите няма. Страховитата атака на „Бодо Глимт“ обаче отново изглеждаше най-притъпена срещу най-успелия български тим. На същата арена шест гола получи „Рома“ на Жозе Моуриньо, а „тройка взе“ украинският „Зоря“. В крайна сметка всички взеха по нула точки... Останалото е за статистиците.

УЕФА би трябвало да си вземе поука от двубоя в четвъртък. Въпросът е защо трябваше да се играе от 21 ч местно време? Практика е двубоите при тежки условия да се изместват рано. Само тази седмица това се случи с „Динамо“ (Киев) – „Байерн“, „Спартак“ (Москва) – „Наполи“ и особено с „Флора“ (Талин) – „Партизан“. А всички градове от бившия СССР са много по на юг от вледененото Бодо.

ЦСКА може да се гордее, че не може да се срамува от нито един двубой от еврокампанията си след двата дуела на старта срещу „Лиепая“. И ако птичето на късмета кацна върху „Българска армия“ при дузпите в Латвия и гола в 120-ата минута срещу „Виктория“, то отлетя далече-далече и при гостуването на „Рома“, и в 85-ата минута при 0:0 срещу „Бодо Глимт“ в София, камо ли в двата двубоя срещу „Зоря“… Участието на ЦСКА в първото издание от турнира за Купата на конференциите може да се нарече успешно. Въпросът е следващата година не само влизането да е цел за „червените“.
Сега „превключването на канала“ трябва да стане със скоростта на светлината. Финалният мач с „Рома“ няма никакво значение. Всичко трябва да се хвърли за гостуването на „Лудогорец“ в понеделник. Победа за ЦСКА ще завърже до „червено“ битката за титлата. Загуба – ще отвори вратите към 11-и трофей на разградския тим.