Мбапе с гол и трофей в дебюта си за "Реал"

Ерата на Килиан Мбапе в "Реал" (Мадрид) започна обещаващо с гол и трофей. Френският нападател се разписа при успеха с 2:0 над "Аталанта" за Суперкупата на Европа.

Във Варшава звездното попълнение на "белия балет" от това лято имаше колебливи първи 45 минути, но след почивката успя да подпечата триумфа на испанския колос с попадение под гредата за 2:0. Асистенцията бе на Джуд Белингам. Преди него пък се разписа Федерико Валверде на празна врата след впечатляваща асистенция на Винисиус.

До 60-ата минута италианците играха като равен с равен и дори имаха няколко чисти ситуации, но Тибо Куртоа бе непоклатим. Веднъж тимът от Бергамо, спечелил в края на миналия сезон Лига Европа след гръмко 3:0 над "Байер", удари и гредата през първата част. Отлична възможност се откри и пред Адама Луукман, който позволи на Антонио Рюдигер да му отнеме, като в противен случай белгиецът излизаше очи в очи с вратаря на съперника. А при 0:0 Куртоа се намеси решаващо и след удар на Марио Пашалич.

В заключителните 30 минути обаче "Реал" вдигна оборотите, а класата си каза думата. Първо Винисиус се разправи с отбраната на "Аталанта", след което поднесе топката на втора греда, къдего непокрит бе Валверде, а минути по-късно Белингам пусна към Мбапе в наказателното поле, който се придвижи перфектно и с десния крак нанесе неспасяем удар.

За "Реал" това е шеста Суперкупа на Европа, докато в същото време Лука Модрич, появил се в заключителните 15 минути, вдигна трофей №27 с екипа на "белия балет" и вече е недостижим по отличия в историята на клуба. Трофеят пък бе 14-и за старши треньора Карло Анчелоти в Мадрид, с което той се изравни с досегашния лидер Мигел Муньос.