„Милан“ обяви Манджукич, посяга и на „Барса“

Марио Манджукич официално е футболист на „Милан“. Хърватският исполин бе представен с договор до края на кампанията, но в него е заложена и клауза за удължаване до лятото на 2022 година. На „Сан Сиро“ нямат намерение да спират дотук и вече гледат към „Камп Ноу“. Интерес представлява Жуниор Фирпо от „Барселона“, тъй като на левия бек разполагат единствено с Тео Ернандес.
 24-годишният испанец с доминикански корени има едва 198 игрови минути през кампанията, а каталунците се надяват на 20 млн. евро. Възможно е първоначално да бъде взет под наем.
А победата на о-в Сардиния направи „Милан“ шампион за първия дял от сезона в Серия А. Лидерът изравни рекорд от 16 поредни мача без загуба като гост за първенство след 2:0 над „Каляри“. Досегашният такъв бе от април 2004 година. Грандът вкара в 19 поредна визита, което не се бе случвало от началото на 90-те години. Завърналият се сред титулярите таран Златан Ибрахимович бе точен на два пъти и също записа постижение, реализирайки в последните си 9 мача, в които е започвал от първата минута. Лично постижение за 39-годишния нападател, който вече има 12 гола в 8 мача от шампионата.