Мура и Лудогорец спукаха топката за 0:0

Мура и Лудогорец завършиха 0:0 в първия мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига. На стадиона в Мурска Собота едва в 38-ата минута Жордан Икоко стреля отдалеч, но топката излетя към трибуните. Българите бяха по-предприемчиви, но домакините се защитаваха перфектно. В 76-ата минута влезлият като резерва Елвис Ману отправи удар, а топката се отби в страничната греда на Мура и излезе в аут. В 84-ата минута домакините стигнаха до най-чистото голово положение в мача. Капитанът Жига Коус получи пас, непокрит в наказателното поле, шутира, а топката се отби в напречната греда, но не влезе.

Лудогорец имаше предимство във владеенето на топката през първото полувреме, не позволи опасни атаки на домакините, през второто поотвори играта и играчите на Анте Шимунджа атакуваха повече. След нулевото равенство обаче българският тим записа серия от 360 минути без допуснат гол в евротурнирите до момента. Лудогорец нямаше равенство в последните си 7 гостувания в Европа. Това бе 102-ият двубой на тима в евротурнирите.

Реваншът е на 28 юли от 21 часа в Разград.