Перпарин препарира Лудогорец във Финалдия, шампионът ни ще гони задължителна победа в Разград

Лудогорец завърши 1:1 с финландския ХИК (Хелзинки) в двубоя от група С на Лига Европа. Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от трагедията в Индонезия.
В 10-ата минута Каули изведе Матиас Тисера по дясното крило, а последният излъга вратаря на домакините за 1:0. В 28-ата минута само късметът помогна на българския тим, след като Перпарим Хетемай стреля към вратата на Падт, но уцели Абубакари, който по случайност беше точно на голлинията в най-чистото положение за финландците и вместо да вкара, услужливо игра като български защитник. В ответната атака Текпетей прати топката в ръцете на вратаря на ХИК Конър Хазард.
В 48-ата минута Браун стреля сам срещу българския вратар, но ударът му бе отразен. Натискът на домакините обаче даде резултат в 55-ата минута, когато Перпарим Хетемай с глава реализира за 1:1. Само 4 минути по-късно Пьотровски пропиля уникален шанс да поведе отново „орлите” напред, но вратарят на финландците предотврати второ попадение във вратата си. В 70-ата минута и Нонато не успя да се разпише от силен удар от близко разстояние. Веднага след това лидерът на българския тим Кирил Десподов беше близо до гола, но вратарят отново отрази удара му.
В 77-ата минута Радулович можеше да вкара за 2:1, но Падт внимаваше и хвана стабилно топката. В 83-ата минута отново той направи най-жестокия пропуск в двубоя сам срещу Падт, Вердон и българският вратар го притиснаха и той не успя да ги надхитри и да вкара.
Лудогорец все пак спечели точка и игра в 37-ата различна държава в Европа, като за първи път се озова във Финландия. Разградчани затвърдиха традицията да завършват наравно срещу скандинавски съперници, като до момента в 10 двубоя срещу северняците имат 2 победи, 5 равенства и 3 загуби, при голова разлика 10:9.
След двубоя лидер в групата е Бетис с 6 точки преди срещата си с Рома по-късно тази вечер. Лудогорец е втори с 4 точки. Италианският тим е трети с 3, а ХИК е последен с една точка.
В следващия кръг на 13 октомври Лудогорец посреща ХИК в Разград, а Рома играе отново с Бетис.