Рангник трепери в дебюта с „Юнайтед“

Труден, но успешен дебют записа Ралф Рангник начело на „Манчестър Юнайтед“. Бразилецът Фред донесе минималното 1:0 над „Кристъл Палас“ само 13 минути преди последния съдийски сигнал. Миг по-рано нападателят на гостите Джордан Аю от непосредствена близост стреля в аут. За пръв път от април насам „Олд Трафорд“ видя „суха мрежа“, след като в последните 15 мача във всички турнири „червените дяволи“ неизменно допускаха поне по едно попадение. В офанзивен план ситуацията бе притеснителна, а домакините така и не създадоха чисто голово положение за 90 минути.
Рангник все пак стана първият германец, дебютира с победа във Висшата лига. Последните петима пропуснаха тази везможост – Феликс Магат с „Фулъм, Юрген Клоп, Ян Зиверт с „Хъдърсфийлд“, Даниел Фарке и Томас Тухел.
А германският специалист подсказа, че ще разчита много на продукти на школата, пускайки за пръв път през сезона 19-годишния Антони Еланга. Офанзивният играч се появи като резерва при 0:0 за сметка на Маркъс Рашфорд.

Престижен успех имаше и за друг нов мениджър – Антонио Конте стана едва третият начело на „Тотнъм“, постигнал три поредни домакински победи на старта на своята кариера в клуба. Това се случи след 3:0 над „Норич“. Останалите двама в историята на „шпорите“ са Хари Реднап и Райън Мейсън. Точни за „белите“ бяха Лукас Моура, Давидон Санчес и Хюн Мин Сон. Звездата и капитан Хари Кейн продължава да търси първо попадение във Висшата лига под ръководството на италианеца. Националът на Англия вкара само веднъж – при изненадващото поражение от „Мура“ с 1:2 в Лигата на конференциите.