"Шериф" разстреля Реал Мадрид насред "Бернабеу"

13-кратният европейски клубен шампион Реал Мадрид допусна сензационна загуба и сдаде лидерството на Шериф Тираспол в група D на Шампионската лига. Молдовският първенец вече има 6 точки след днешния успех с 2:1. Шокът на "Сантяго Бернабеу" дойде за домакините още в 25-ата минута, когато те вече губеха след гол на Якшибаев с глава. В 60-ата минута се стигна до най-дискусионната ситуация в срещата. Винисиус Жуниор падна в наказателното поле, но ситуацията бе подмината от главния съдия. Първоначално ВАР сигнализира, че няма нищо нередно, но впоследствие реферът отиде да разгледа ситуацията и отсъди дузпа. Карим Бензема се нае с изпълнението и стреля в левия ъгъл на вратаря, който остана без шансове да хване топката.
В 73-ата минута гостите успяха да стигнат до ново попадение, дело на Бруно. След преглед на ситуацията с ВАР обаче бе отсъдена засада и попадението бе правилно отменено.

В последните секунди се стигна до сензационен обрат. Себастиен Тил вкара с отличен удар в горния ляв ъгъл на Куртоа и разплака мадридските фенове.
След шока на "Бернабеу" Реал е втори в групата с 3 точки, на 3 зад Шериф. Интер и Шахтьор Донецк са с по 1 точка след нулевото равенство в другия мач днес.