“Славия“ остави “Левски“ в топ 6

Равенство 1:1 между „Славия“ и „Локомотив“ (Пд) позволи на „Левски“ да се задържи в топ 6 на Първа лига за пръв път през кампанията. „Сините“ спечелиха стратегическо дерби в събота – 2:0 срещу „Ботев“ (Пд), но успех на „смърфовете“ в София можеше да ги извади отново от първата шестица. Йосип Томашевич изведе гостите от Пловдив напред в резултата, оставен непокрит в наказателното поле. „Белите“ изравниха само 5 минути по-късно чрез Крис Добрев,. Бившият играч на „канарчетата“ вкара дебютното си попадение за столичани с глава.

Имаме едно равенство – обясни Загорчич след срещата. - През първото полувреме си вкарахме по един гол. След почивката ние имахме повече ситуации и можехме да спечелим мача. Ако гледаме мача като цяло, резултатът е заслужен“.

В друг мач от кръга „Лудогорец“ не срещна абсолютно никакви затруднения срещу „Локомотив“ в София. „Орлите“ си решиха срещата още до почивката, когато забиха 3 попаденията. Последният успех на „железничарите“ си остава от септември – 1:0 над „Славия“.