Славия победи Хебър с 3:1

Славия победи с 3:1 Хебър в мач от 29-ия кръг на Еfbet Лига. След успеха "белите" се изкачиха на десетото място с 33 точки, а Хебър е 12-и с 30. Иван Минчев, Мартин Георгиев и Мартин Сораков вкараха головете за "белите", а за гостите се разписа Олексий Збун.

В 3-ата минута Иван Минчев центрира от пряк свободен удар, а топката стигна до Галин Иванов. Капитанът на “белите” засече вкара за 1:0, но попадението бе отменено заради засада на Виктор Генев, който участва в атаката. Секунди по-късно Ертан Томбак можеше да открие резултата, но ударът му излезе в аут. В 10-ата минута Томбак получи топката отдясно и центрира, Минчев овладя и стреля, вкарвайки за 1:0. Tри минути по-късно отново Минчев стреля опасно от далеч, но вратарят Дебърлиев изби. В 15-ата минута Шейх Диаманка отправи първия по-опасен удар в обратната посока. В 43-ата минута след центриране от фал Стефан Цонков засече с глава и вкара изравнително попадение, което бе отменено заради засада след преразглеждане от ВАР, въпреки че Владимир Николов отклони топката с глава, преди Цонков да я засече.

В 54-ата минута Николас Пенев от пряк свободен удар се опита да вкара гол за пазарджиклии, но стражът на Юбелите" Светльо Вуцов улови топката. В 60-ата минута Мартин Георгиев вкара за 2:0. Четири минути по-късно Хебър се върна в мача. Мартин Михайлов центрира и въпреки че в наказателното поле на Славия имаше повече защитници на “белите”, никой не покри Олексий Збун, който от воле се разписа за 2:1.

В 74-ата минута Славия поведе с 3:1. Роберто Райчев подаде към Мартин Сораков, а младежкият национал оформи крайния резултат.