Стоичков и Хаджи събудиха заспали спомени 30 години след най-големите успехи на България и Румъния

"Златното поколение" на румънския футбол победи с 3:2 легендите на света в прощалния си мач 30 години, след като написа история с участието си на Световното първенство през 1994 г. Събудени спомени за онези 27-30-годишни момчета, техните спортна злоба, хъс и дори лудост на терена, както и незабравимото преживяване за феновете последваха мача.

Емоциите от дрибъла на Хаджи, скандиранията "Румъния, Румъния" и южноамериканските вълни предизвикаха шум по трибуните. Стадионът "гръмна" след гола му от дузпа. 54 967 фенове присъстваха на мача, в който Басараб Пандуру (40'), Хаджи (65') и Константин Галка (72') отбелязаха за румънците, а Ривалдо (21') и Горан Пандев (28') бяха точни за звездите.
В 52-ата минута огромна възможност за гол имаха световните легенди, когато стражът Богдан Стелеа се справи с чудесна двойна намеса пред вратата си, а в герой за тима си можеше да се превърне българската легенда Христо Стоичков, който обаче не се разписа. Наставник на тима на световните звезди бе Жозе Моуриньо.

След двубоя остана удоволствието, което преди всичко приятелите на терена подариха на своите фенове. Камата написа във Фейсбук:"55 000! Уникално изживяване! 3:2 за Румъния, които си бяха супер и през 1994-а! Уважението беше на най-високо ниво! С Жозе Моуриньо и Ривалдо имаме толкова спомени заедно, че следващата среща предстои!"

Преди 30 г., през 1994 г., Румъния игра на световното първенство в САЩ, където България стана четвърта сила в света.