„Юве“ шампион и без игра

Лидерът „Ювентус“ може да си осигури деветата поредна титла в Серия А и без да играе. „Бианконерите“ пропуснаха възможността сами да се коронясат, след като в четвъртък вечер се провалиха срещу „Удинезе“ – 1:2 като гост. „Старата госпожа“ се нуждае от 3 точки, за да пресече амбициите на „Аталанта“. Но наставникът Маурицио Сари може да завоюва първо отличие в родината си още преди неделното домакинство на „Сампдория“. Това е възможнопри провал на останалите преследвачи от топ 4. Снощи „Аталанта“ гостува на „Милан“, докато през уикенда „Интер“ има визита на „Дженоа“, а „Лацио“ ще пътува до Верона, като мачът е 2 часа преди този на „Ювентус“ с тима на Клаудио Раниери, което предполага празненсва още в хотела в Торино.

„Първият мач за Скудетото бе загубен“, пише на първа страница на „Кориере дело Спорт“.

На свой ред „Тутоспорт“ написа „Сари, сега ни обясни“.

Самият треньор имаше свое виждане за допуснати обрат на „Фриули“: „Имахме добро първо полувреме, но после допуснахме изравняване. Накрая искахме да спечелим, но това ни направи по дезорганизирани и загубихме в крайна сметка. Трудно е да намериш баланс, защото всички вече са уморени.“

„Ювентус“ е допуснал 38 попадения през кампанията, повече от който и да е друг сезон през последната декада. За капак Чиро Имобиле от „Лацио“ взе аванс пред Кристиано Роналдо при голмайсторите, донасяйки успеха над „Каляри“ с 2:1. Италианецът има 31, с гол повече от звездата на „Юве“. И двамата имат възможност да задминат Роберт Левандовски, вкарал 34 за „Байерн“, в преследване на „Златната обувка“. До края на сезона остават 3 кръга.