Помпео: САЩ са готови да преговарят с Иран без предварителни условия

САЩ свалиха ирански дрон, Техеран отрича (обзор) ВМС на САЩ използвали електронно заглушаване

Горанов за хакването на НАП: Скоро разбрах, че да направиш такава беля на практика е ненаказуема

„Боинг“ е загубил близо 5 млрд. долара заради скандала с модел „737 MAX“

Засилен трафик на „Капитан Андреево“

Китайската космическа лаборатория „Тянгун-2“ изгоря в земната атмосфера

Двама парапланеристи пострадаха край Дупница

Доналд Тръмп за иранския дрон: Няма съмнение, свалихме го

Хакнатите данни били със събути гащи Не са били криптирани, съобщи Венцислав Караджов, шеф на Комисията за защита на личните данни

УЕФА наказа България заради расизъм

Бразилия надви Парагвай с дузпи по пътя към полуфинала на Копа Америка

Бразилия е първият полуфиналист на Копа Америка. Домакините на турнира трябваше да минат по трудния път, за да отстранят коравия тим на Парагвай, съобщи Sportal.bg.

В редовното време двата тима не си отбелязаха голове, макар „гуараните“ да играха с човек по малко от 58-ата минута, когато Фабиан Балбуена бе изгонен с директен червен картон. Така победителят трябваше да бъде определен след изпълнение на дузпи. „Kариоките“ показаха по-точен мерник и с 4:3 попадения се добраха до следващата фаза.

Густаво Гомес пропусна още при първия опит за Парагвай, а след това точни от бялата точка бяха Вилиан, Маркиньос и Коутиньо за Бразилия и Алмирон, Валдес и Рохас за парагвайците. Роберто Фирмино даде надежда на „гуараните“, пропускайки при четвъртия удар за домакините, но веднага след това и Дерлис Гонзалес не успя да уцели вратата. Така решаващият удар бе за Габриел Жезус, който бе точен и донесе успеха на своя тим за крайното 4:3.

С тази победа Бразилия продължава на 1/2-финал, където ще срещне победителя от сблъсъка между Венецуела и Аржентина.