Винаги в полза на „Реал“...

Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo celebrates after Real Madrid won the UEFA Champions League final football match over Atletico Madrid at San Siro Stadium in Milan, on May 28, 2016. / AFP PHOTO / GIUSEPPE CACACE

Какво е общото между българските и английските съдии? „Стани Богат“ може да зададе този въпрос за доста пари. Отговорът – нито едните, нито другите ще са на Мондиал 2018.

Какво е общото между четвъртфиналите на „Реал“ (Мадрид) в последните два сезона в Шампионската лига? Отговорът – продължи благодарение на съдии!

Някой ще каже, че английският рефер Майкъл Оливър е имал основание да даде дузпа в третата минута на добавеното време срещу „Ювентус“. Може би. Но ако се свири всяко подобно единоборство, мачовете трябва да продължават поне по три часа! Все пак футболът не е балет, а преиграването на Лукас Васкес след минималния контакт с Мехди Бенатия просто трябва да бъде подминато. Всъщност във Висшата лига със сигурност Майкъл Оливер би направил точно това.

Ювентус“ изигра галактически мач, заслужи си победата с 3:0 и продължението. Уви – вече в 8-ата минута на добавеното време Кристиано Роналдо вкара дузпата и прати „Реал“ на полуфинал – 1:3. Легендарният вратар Джанлуиджи Буфон искаше да набие Оливър. „Човешка реакция“, оправда го треньорът Максимилиано Алегри. Във вероятно последния си мач в Шампионската лига великият Джиджи бе изгонен. Дори нямаше шанс да пази дузпата срещу Роналдо.

Предстои още едно административно изпитание пред УЕФА. Като наказан капитанът Серхио Рамос имаше място само на трибуните. Защитникът обаче слезе на пейката при отбора. Би трябвало да отнесе още един двубой заради своеволието.

С всеки свой мач Кристиано пише рекорд след рекорд. Така бе и на „Сантяго Бернабеу“. Но съдиите дават доста сериозно рамо. Преди година пак на четвъртфинал Роналдо вкара два гола от засади, с които „Реал“ отстрани „Байерн“. Последва полуфинал, финал, голове и пак голове с марка CR7. Остава лошият дъх в устата, че „Реал“ наистина е галеникът на съдиите. В първия мач срещу „Ювентус“ имаше много по-кристална дузпа за италианския гранд, подмината с намигване. Тогава Буфон и целият „Алианц Стейдиъм“ аплодираха задната ножица на Роналдо. Аплодираха кралското представяне на „Реал“. На реванша изпиха по един горчив английски чай. Беше им показано кой командва парада. Не им бе позволено да играят още 30 минути и там, „каквото сабя покаже“.

Без всичката тази помощ Роналдо нямаше да е единственият в света, вкарал 15 или повече гола в три сезона от Шампионската лига. Нямаше да има 10 попадения само срещу „Ювентус“. Когато Роналдо забие поне 15 пъти като този сезон, „Реал“ става шампион. Дори на 33 години португалецът е феномен – 41 гола в 38 мача. Разписа се 11 пъти поред във всички турнири, стартирайки от 10 февруари. Не е пропуснал нито един двубой без гол в Шампионската лига този сезон. Поклон, Кристиано! Но феърплеят две години поред изискваше друг сценарий...