Волейболистите тръгнаха с трудна победа срещу Египет – 3:1

Волейболистите ни постигна трудна, но ценна победа срещу Египет на старта на олимипийската квалификация във Варна. Тимът, воден от Силвано Пранди, се наложи с 3:1 (25:11, 33:31, 19:25, 25:19). Най-резултатен за „лъвовете” бе Цветан Соколов с 28 точки, а Тодор Скримов добави 14 точки.

Тази вечер националите играят с Пуерто Рико в Двореца на културата и спорта, а утре излизат срещу олимпийския шампион Бразилия. Само първият в групата взима квота за игрите Токио 2020.

„Очаквам да подобряваме играта си във всяка следваща среща - заяви треньорът Силвано Пранди. - Не мога да кажа в проценти до каква степен играчите са показали това, което искам да виждам. Със сигурност ми направи добро впечатление начина, по който контролирахме мача в четвъртия гейм, след като имахме затруднения в третата част.”

„Най-важна е победата, независимо какъв е резултатът – обяви Цветан Соколов. - Египет игра много добре на посрещане и на сервиз, ние не можахме да ги пробием. Дори бих казал, че бихме доста хубав сервис, но не успяхме да направим никакви щети. Утре (б.р. днес),ще видите много по-друг отбор. Ще играем по-различно, отколкото днес. Първият мач винаги има скованост, която можеше да ни изиграе лоша шега.