В дни с мръсен въздух 4 лв. на час за паркиране в центъра на София (ОБЗОР) Столичната община предлага мерки срещу високите нива на фини прахови частици

Емил Димитров-Ревизоро: Хората, които внасят лекарствата, са същите, които ги изнасят

По искане на Комисията за незаконно придобито имущество 200 млн. лв. запор за активи на Иво Прокопиев (ОБЗОР) Над 150 млн лв. са от продажбата на “Каолин”

Министър Ангелкова: Можем да представим страната като едно бижу в туризма (ВИДЕО)

Проф. Георги Михайлов: БСП ще подкрепи ветото на президента в пленарна зала

Властта пак клекна пред зелените рекетьори (ОБЗОР) МОСВ изтегли точката за промяна на концесията на ски зона „Банско“

Гофен премина през 92-я в света

Снимки: Георги Черкезов

Давид Гофен е първият 1/8-финалист на турнира Garanti Koza, кой се провежда в София. 11-ят в света Гофен победи за час и половина молдовецът Раду Албот.
Белгиецът надви съперника си с 6:2 6:7 6:3.

Гофен трудно взе първото си подаване в мача. Албот успя да стигне до точка за пробив, но белгиецът я отрази и взе гейма.
В първите минути Албот изглеждаше много по-доминантен от съперника си. Той взимаше по-лесно подаванията си и затрудняваше
Гофен с разнообразни удари. Белгиецът обаче направи пробив при втория сервис-гейм на съперника си и поведе с 4:2. Именно в шестия гейм
играта се забави сериозно, след като Гофен изиска проверка на топка с „Ястребово око“. Компютърното генериране обаче не беше на разположение. Забавянето в играта
не попречи на Гофен да вземе и шестия гейм. Седмият също отиде в неговата сметка, а с това и сета.

Във втората част и двамата взеха първите си подавания. 92-ят в света Албот започна трудно да вкарва първия си сервис, но Гофен не се възползва от това.
Белгиецът също загуби подаването си и Албот се възползва и направи ранен пробив и поведе с 3:1. Пробивът веднага беше върнат в следващия гейм. 11-ят в света Гофен беше безпогрешен при последвалия сервис-гейм и изравни (3-3).
Победната му серия продължи и той проби в шестия гейм.

Размяната на пробиви продължи. Този път Албот проби набралия скорост Гофен и веднага затвърди и отново поведе в сета (5:4). Албот продължи да играе по-добре от основната линия и така той поведе с решителното 6:5 – Гофен трябваше да сервиза за оставане в сета.
Белгиецът не се поддаде на напрежението и спечели подаването си – стигна се до тайбрек, в който той набързо поведе с 3:0.
Албот събра играта си и с точни ретури достигна до равенство. Молдовецът направи минипробив и веднага го затвърди (5:3).Той продължи да диктува играта и спечели втория сет.

Третият сет вървеше равностойно, докато Гофен не проби в третия гейм. Така играта му потръгна и той дръпна с 4:1 гейма. Албот се разписа отново чак в шестия гейм на свое подаване. Това изобщо не притесни Гофен, който допря съперника си до стената с 5:2 в своя полза.
Албот направи всичко по силите си – взе сервис-гейма си, но Гофен показа тотална доминация в следващите разигравания и затвори мача при 6:3