Григор с първа победа след 4 години

Bulgaria's Grigor Dimitrov celebrates a point during his tennis match against France's Stephane Robert at the Roland Garros 2017 French Open on May 28, 2017 in Paris. / AFP PHOTO / Lionel BONAVENTURE

За пръв път от четири години насам Григор Димитров преодоля първия кръг на „Ролан Гарос“. Българинът надигра с 6:2, 6:3, 6:4 Стефан Робер (Франция) за по-малко от два часа на централния корт „Филип Шатрие“ и спечели първа победа в Париж от 2013 г.

Тенисист № 12 в света взе без проблеми първите два сета срещу 113-ия в ранглистата Робер и поведе с 4:0 в третия. Димитров явно реши, че всичко е свършило, и 37-годишният французин използва шанса да зарадва феновете с три поредни гейма. Това обаче беше всичко, на което беше способен и Григор затвори мача.

„Важна беше само победата, отдавна не бях печелил тук - заяви българинът след мача. - Трябваха ми няколко гейма, за да свикна с условията.“

Треньорът му Дани Валверду пък смята, че няколко победи в първите кръгове ще дадат на Григор нужното самочувствие, за да се справя по-добре на клей. Следващият съперник на Димитров е победителят от мача между Томи Робредо (Испания) и Даниел Еванс (Великобритания), който завърши късно снощи.

Първата голяма сензация в Париж пък бе отпадането на № 1 при жените Ангелик Кербер. В спор между две левичарки германката загуби с 2:6, 2:6 от Екатерина Макарова (Русия). Петра Квитова (Чехия) пък се завърна с победа - 6:3, 6:2 над Джулия Боузръп (САЩ) - след шестмесечно лечение на ръката, нарязана от крадец в дома й.