Дават на Чочев ключова роля в „Палермо“

Ивайло Чочев ще получи ключова роля в „Палермо“ през новия сезон, твърди в. „Журнал де Сицилия“. Националът игра 90 минути при 1:1 срещу „Интер“, след като в първия кръг въобще не влезе срещу „Киево“.

„Чочев демонстрира много мощ в центъра на терена и неслучайно още преди мача бе обявено, че ще се залага на него“, пише изданието. Чочев започва трети сезон в „Палермо“, но през цялото време е ту резерва, ту титуляр.

Всеки момент се очакват новини около Марио Балотели. „Палермо“ желае нападателя на „Ливърпул“, но само ако намали драстично заплатата си.

Александър Тонев дебютира със загуба в новия си тим „Кротоне“. Националът игра цял мач за новака, който поведе с гол на Рафаеле Паладино, но през второто полувреме Серж Гакпе и Леонардо Павотели (2 пъти) обърнаха резултата за „Дженоа“ – 3:1.

Българският ден в Италия бе украсен и с гол. Андрей Гълъбинов вкара гол за „Новара“ при домакинското 2:2 срещу „Трапани“ в Серия Б.

Английският национален вратар Джо Харт е пред сензационен трансфер на Ботуша. „Торино“ обяви интерес към вратаря на „Манчестър Сити“, а крайният срок за сделката е сряда.

Резултати от Серия А: „Сампдория“ – „Аталанта“ 2:1, „Удинезе“ – „Емполи“ 2:0, „Каляри“ – „Рома“ 2:2, „Фиорентина“ – „Киево“ 1:0, „Сасуоло“ – „Пескара“ 2:1, „Торино“ – „Болоня“ 5:1.