Депутатите без заплата до края на извънредното положение

Депутатските заплати скараха партиите (обзор) Гуша за гуша и обиди на „Популист!”

Отсрочват заеми на граждани до 6 месеца

Нови 636 жертви на коронавируса в Италия, но намалява броят на заразените

Министър Владислав Горанов: И работещите фирми ще ползват мярката 60/40 (обзор)

Да биеш „Ливърпул“ на кръговото

Atletico Madrid’s Argentinian coach Diego Simeone reacts during the Spanish league football match Club Atletico de Madrid vs FC Barcelona at the Vicente Calderon stadium in Madrid on January 11, 2014. The game ended in a draw 0-0. AFP PHOTO/ CESAR MANSO

На кръговото! Там „Атлетико“ победи „Ливърпул“ с 1:0 в първия осминафинал на Шампионската лига.

Думите са на Диего Симеоне. Треньорът на „дюшекчиите“ призна, че никога не е виждал такава атмосфера от феновете. С факли и песни те чакаха автобуса на отбора именно на кръговото пред стадион „Уанда Метрополитано“, за да „понесат“ отбора върху „крилата си“.

„Започнахме победата на кръговото – възкликна Симеоне. – От осем години съм треньор и не съм виждал такова нещо. Тази атмосфера те кара да играеш и футболистите го показаха. Най-добрият отбор в света идва след толкова победи и ти го биеш!“

„Уанда Метрополитано“ – арената, където преди 10 месеца „Ливърпул“ взе за шести път Шампионската лига. На същия стадион едва за втори път в 251 мача начело на „червените“ Юрген Клоп не видя отборът му да отправи точен удар. Предишният случай отново бе Шампионската лига при 0:1 от „Наполи“ през 2018 година. Германският треньор обаче отвърна на Симеоне. „Ще приветстваме всички фенове на „Атлетико“, които имат билети, на нашия „Анфийлд“! Заповядайте и гледайте! Нищо не е свършило“, отсече Клоп. Определено Испания не е неговата държава, въпреки че там е най-големият му успех. Когато е гостувал в Шампионска лига на испанци, има четири равенства и три загуби с „Борусия“ (Дортмунд) и „Ливърпул“.

„Атлетико“ ли беше променен или Висшата лига е занижила нивото си? От последните седем мача преди дуела тимът на Симеоне имаше само една победа. А Клоп дори признава, че не може да преброи поредните успехи в първенството. Единствените загуби на „Ливърпул“ през сезона са в Шампионската лига – от „Наполи“ и „Атлетико“. Поражението с юношите от „Астън Вила“ за купата на лигата не се брои.

Никога в историята „Атлетико“ не е губил у дома срещу актуалния европейски шампион – четири победи и едно равенство. А когато Саул вкара гол, както бе в 4-ата минута срещу „Ливърпул“, „дюшекчиите“ не губят – 33 успеха и 4 ремита. Офанзивният халф е голмайстор №1 на „Атлетико“ в елиминациите на Шампионската лига с пет попадения. Повече за тима имаше само Антоан Гризман (6), но той вече е в „Барселона“.

„Уанда Метрополитан“ срещу „Анфийлд“. Два стадиона, на които можеш да изтръпнеш. И „Ливърпул“ трябва отново да повика спешно 12-ия играч на помощ – трибуната „Коп“, за да повтори обрата от полуфинала срещу „Барселона“ преди година.

Но и „Атлетико“ да не бърза да вдига победоносно ръце. Преди година „дюшекчиите“ сразиха „Ювентус“ с 2:0 в първия мач. После в Торино дойде португалската вихрушка. Кристиано Роналдо, доказан тиранин на испанския съперник, заби хеттрик пред слисания поглед на Диего Симеоне и компания.

Само Роналдо е душманин на „дюшекчиите“

Кристиано Роналдо е душманинът на „Атлетико“ (Мадрид) под ръководството на Диего Симеоне. Единствено отбори, в които е играл португалецът, са побеждавали „дюшекчиите“ в елиминации на Шампионската лига. А това днес е лоша новина за „Ливърпул“.

Когато Симеоне пое „Атлетико“ през 2011-а, в първите два сезона игра в Лига Европа. Когато се изкачи в Шампионската лига, стигна до финал срещу „Реал“ – 1:1 в редовното време и 4:1 за „кралете“ в продълженията. Роналдо вкара от дузпа четвъртото попадение в 120-ата минута. В следващата кампания „Реал“ отстрани „Атлетико“ на четвъртфинал след 0:0 и 1:0.

Финалът на Шампионската лига между градските съперници се повтори през 2016-а в Милано. Тогава „Реал“ спечели с 5:3 след изпълнение на дузпи (1:1 след 120 минути).

Миналия сезон „Атлетико“ срази „Ювентус“ на Роналдо с 2:0 у дома, за да бъде тероризиран от португалския хеттрик на реванша – 0:3.