Парламентарната правна комисия прие правила за избор на нова ЦИК

32 са вече случаите на морбили в страната

Осъдиха двама роми, затрили самотник по идея на лихвар Убийци и подбудител си признаха вината, за да получат по-леки наказания

Правната комисия отложи гласуването за връщане прага на преференциите на 7%

Свищовският състезател Ясен Тодоров с бронзов медал от Държавно първенство по киокушин карате

Футболен шахмат на „Анфийлд“

Банско се представя като топ фестивална дестинация на две изложения

Звездни спаринги за Багата преди дебюта

Благой Иванов се готви на много високо равнище за дебюта си в най-престижната ММА верига – UFC. Багата ще влезе в клетката срещу бразилеца Жуниор дос Сантос на 14 юли, а подготовката му вече е на етап спаринги. Съперници на българина са две американски звезди в смесените боеве – бившият шампион в тежка категория Кейн Велаксес и настоящият първенец в полутежката Даниел Кормиер, който има амбиции и за титлата при най-тежките.

Междувременно Мария Оряшкова спечели за 9-и път европейската титла по спортно самбо в категория до 80 кг. По пътя към финала на шампионата в Атина българката надви 3 съпернички, а в битката за златото победи Ирене Леонидзе (Грузия). Борислав Янаков пък взе сребърен медал при мъжете в кат. до 57 кг, след като на финала отстъпи на грузинеца Вахтанги Чидрашвили.