Великобритания може да се откаже от Брекзит, без одобрение на другите страни членки на ЕС

Ловък крадец измъкна 365 лв. от портфейла на търновка Непознатият помолил жената да му развали пари

Котел подпали гараж и постройка в Бяла черква Огнеборците спасили две сгради от пожара

АФИС: 43% от българите смятат, че корупцията в правосъдието е най-висока

„Булгаргаз“ внесе искане в КЕВР природният газ да поскъпне с 3 и половина процента от януари

Задържаха младеж, изнасилил и задушил 70-годишна жена в Павликенско Злодеят е в ареста за 72 часа, грози го затвор до 20 години

Бисери на световната класика ще звучат в коледния концерт на театъра в Търново

Изпуснахме Кипър, но не и първото място, драмата ще е до последно

Драмата в нашата група 3 на Лига С от турнира за Лигата на нациите е пълна. България изпусна Кипър при визитата в Никозия. Двубоят завърши 1:1 и въпреки че „лъвовете“ на Петър Хубчев стигнаха до точката едва в 89-ата минута, трябва да съжаляват повече за крайния резултат. В другия мач Словения и Норвегия също не излъчиха победител – 1:1. По този начин класирането остава без промяна – тимът на Ларс Лагербак е лидер с 10 точки, колкото има отбора на Хубчев. Но всичко ще се реши в понеделник. Тогава „трикольорите“ приемат Словения, а скандинавците гостуват на Острова на Афродита. Преди тези срещи „викингите“ са с предимство от само един гол пред „лъвовете“. Балансът в двата мача също е равен, след като България и Норвегия си размениха по една победа с 1:0.

В Никозия Захариу откри резултата в 24-ата минута, след като се откъсна зад гърба на отбраната в „червено“. Резервата Николай Димитров пък изравни в самия край на двубоя след попадение от дузпа. А стражът на домакините Панаи се превърна в герой за Кипър, след като спаси куп положения, повечето от които след почивката. Под другата рамка пък бе Георги Петков. Капитанът на „Славия“ влезе в историята като най-възрастният футболист, играл за „лъвовете“.

През първата част Божидар Краев имаше отлична възможност да изравни в 37-ата минута, след като бе намерен непокрит в наказателното поле, но ударът му бе париран от вездесъщия страж на „Омония“ (Никозия). Малко след това и Ивелин Попов имаше възможност да изравни, но и неговият изстрел бе париран.

След почивката Хубчев хвърли в игра Николай Димитров и Спас Делев, а „червените“ вдигнаха чувствително оборотите. Бомбен удар на Тодор Неделев бе избит с мъка от Панаи. Последва и изстрел с глава на Николай Бодуров, но по чудо вратарят на домакините изби в последния момент. Претенции на Ивелин Попов и Спас Делев пък не бяха уважени от арбитъра Ал Хаким от Швеция.

В 89-ата минута съдията все пак посочи бялата точка в полза на България след нарушение на Лаифис срещу Попов. Зад топката застана Хичо, чийто гол бе първи с екипа на „трикольорите“.