Борисов разговаря с феновете и ръководството на „Ботев” и „Локомотив” в Пловдив (СНИМКИ и ВИДЕО)

Проф. Мутафчийски: Новата вълна от грип тип Б е по-опасна от коронавируса

Забраниха на геймър да играе FIFA до живот

Гранична полиция: Няма мигрантски натиск към България

Макс Верстапен се пробва във виртуална кола

47 нови смъртни случая на заразени с новия коронавирус в Китай и 3 смъртни случая в Южна Корея

Диляна Попова сваля дрехите в „Останалото е пепел“

“Интер“ взима по спешност вратар за мачовете с „Лудогорец“

Ръководството на „Интер“ поде акция „нов вратар“ само седмица преди първия мач с „Лудогорец“ в Лига Европа. На „Джузепе Меаца“ привикаха за преговори и подпис свободния агент Емилиано Вивиано. Бившият национал на Италия трябва да засили конкуренцията под рамката, след като титулярът и капитан Самир Ханданович получи травма на пръст на лявата ръка. Няма яснота колко време ще отсъства словенецът, а шефовете на „нерадзурите“ не искат да рискуват с Даниеле Падели. 34-годишният страж не бе стабилен в дербито с „Милан“ в неделя вечер. „Интер“ допусна два гола за 5 минути в самия край на първата част за 0:2, за да осъществи след почивката впечатляващ обрат – 4:2. За пръв път от 1949 година „нерадзурите“ обръщат развоя на дербито на Милано след изоставане с два гола. Успехът е четвърти поред за „Интер“ срещу градския съперник. Нещо, което не се бе случвало от 1983 година. Така Антонио Конте успя да влезе набързо в сърцата на взискателните тифози на своя отбор. Летящият високо Анте Ребич откри резултата с четвъртия си гол в последните пет мача. Секунди преди края на полувремето и Златан Ибрахимович вкара. По този начин 38-годишният швед стана най-възрастният голмайстор в „Дерби дела Мадонина“. Нищо не предвещаваше това, което се случи след подновяването на играта. В 53-ата минута резултатът вече беше 2:2 след снаряд на Марко Брозович и гол на Матиас Весино. Последваха равностойни минути, за да се стигне до пълния обрат с попадения на Стивън де Врай и Ромелу Лукаку. По този начин дербито на Милано се превърна в шоу на легионерите.
„Това бе специална вечер, със сигурност – призна доволният Конте. – През първото полувреме имахме много затруднения, повече, отколкото в който и да е друг мач през сезона. Имаше сериозен шанс да се провалим. След това върнахме баланса, разбрахме какво и къде да подобрим, повярвахме в силите си. Това е заслуга на всички играчи. Не се наложи да говоря много на почивката. В трудните моменти всеки трябва да поеме своята отговорност. Признавам, че върху мен лежи по-голямата част от отговорността за случилото се през първото полувреме и това 0:2.“
Успехът върна „Интер“ на върха след кратка пауза, а класирането на Серия А изглежда повече от заплетено – „Интер“ 54 точки, „Ювентус“ със същия актив, но по-лоша голова разлика и Лацио“ с 53. Още в следващия кръг лидерът гостува в Рим на „орлите“.
В съблекалнята на символичните гости бе далеч по-тягостна обстановката след последния съдийски сигнал. Наставникът Стефано Пиоли директно обвини своите играчи за провала.
„Ядосан съм на моите футболисти, тъй като допуснахме доста детински грешки в защита и това позволи на противника да ни вкара четири гола – обясни след мача треньорът на „росонерите“. – Мога обаче смело да кажа, че това бе и най-доброто ни първо полувреме за целия сезон.“
Бившият наставник на „Интер“ разкри и кой е бил преломният момент в двубоя.
„Не можем да оставим непокрит Брозович и не можем да позволяваме Алексис Санчес да се измъкне от засадата. Това са неща, при които знаем как да действаме и трябва да реагираме по правилния начин.“