Над 100 горски гасиха голям пожар в Огражден планина

Над 100 горски гасиха голям пожар в Огражден планина

Над 100 служители на ЮЗДП гасиха огромен пожар възникнал в Огражден планина. Огънят вече е овладян, изгорели са около 60 декара борова гора и 600 дeкара горски площи с дъб и келяв габър.

Горските участвали в гасенето са от териториалните поделения на Югозападното държавно предприятие по поречието на Струма. Те ползваха специализирани противопожарни автомобили.

Пожарът между селата Чуричене и Долна Рибница, в района на „ДГС Първомай”, е възникнал в следобедните часове на 30 август. Мобилизираните на място горски служители, съвместно с екипи на пожарната служба, успяват да овладеят стихията, но заради силния вятър и високите температури огънят отново се разгаря.

По първоначална информация приблизително 60 дка иглолистна борова гора и 600 дка площи с дъб, келяв габър, тревна растителност и храсти са изгорели в огнената стихия. Екипи на ЮЗДП остават на място, за да наблюдават пожарът да не се възобнови отново.

Най-четени