Разследват реферите на „Интер“ - „Ювентус“

Започна мащабно разследване срещу главния рефер Даниеле Орсато и четвъртия съдия Паоло Талявенто, ръководили двубоя „Интер“ - „Ювентус“. „Старата госпожа“ спечели с 3:2, с което си подсигури шампионската титла. Дербито ще се запомни със спорните съдийски отсъжданията. В 15-ата минута на сблъсъка Орсато изгони Матиас Васино от „нерадзурите“ с директен червен картон за настъпване, а в последствие не прати под душовете Миралем Пянич от „Ювентус“ за каратистки удар в гърдите на Рафиня.

Прокуратурата в Италия е изискала да получи два видеозаписа от въпросния двубой, в които главно действащо лице е и четвъртият съдия Паоло Талявенто.

Първият клип дори беше разпространен публично в социалните мрежи. Той показва Масимилиано Алегри, треньора на „Ювентус“ и Талявенто след двубоя. Двамата се срещат в миксзоната, където специалистът дава интервю след победата. Докато Алегри разговаря с журналистите, зад него минава помощникът на главния съдия Даниеле Орсато, към когото треньорът се обръща приятелски: „Таля, всичко се разви много добре. Той (Орсато) беше много добър. Поздрави го.“

Второто видео е заснето след изравнителното попадение на Хуан Куадрадо, а Талявенто е уловен от камерите в момента, в който комуникира със своя колега Орсасто. В клипа ясно се вижда, че двамата обсъждат добавеното време на двубоя, но в медиите Италия твърдят, че арбитърът казва на главния рефер: „Ще спечелим в добавеното време.“

Снимка: Twitter