Рамос се нареди до Роберто Карлуш в историята на „Реал“

Real Madrid's defender Sergio Ramos celebrates with teammates after scoring during the UEFA Champions League football match SSC Napoli vs Real Madrid on March 7, 2017 at the San Paolo stadium in Naples. / AFP PHOTO / Filippo MONTEFORTE

Капитанът на „Реал“ (Мадрид) Серхио Рамос окончателно се окичи с ореол на легенда на „Сантяго Бернабеу“. Защитникът донесе за пореден път победа за „Кралския клуб“ с гол в заключителните минути. Испанският национал бе точен в 81-вата минута с глава за крайното 2:1 над „Бетис“ в двубоя от Примера дивисион. За първи път в своята кариера Рамос стигна кота 10 по отношение на попаденията си за един сезон. С това свое постижение сърцатият футболист изравни легендата Роберто Карлуш в историята на клуба - и двамата имат по 68 гола. Рамос успя да задмине и друга знакова фигура на „Реал“ от близкото минало - Фернандо Йеро (67).

„Посвещавам този гол на жена си - призна спасителят след двубоя в Мадрид. - Мачът беше странен. Направихме някои добри неща, но „Бетис“ се защитаваше сполучливо.“

Победата пък върна отбора на Зинедин Зидан на върха в класирането с 2 точки аванс пред „Барса“, загубила с 1:2 от „Депортиво“.

За капак „Реал“ подобри рекорда на „Бенфика“ за последователни мачове с отбелязани голове и серията набъбна до впечатляващите 48 срещи. Халфът Лука Модрич на свой ред изигра своя мач №200 за испанския колос и след двубоя получи специална фланелка.