Соколов се развихри за купата, но „Лубе“ падна

Цветан Соколов изигра много силен мач, но това не бе достатъчно за „Лубе“, изпуснал за втора поредна година Купата на Италия.

Цветан Соколов отново се развихри за „Кучине Лубе“, забивайки 25 точки срещу „Сър Сейфти Конад“ (Перуджа) във финала за Купата на Италия по волейбол. Националът бе топреализатор за своя тим, който обаче пропиля аванс от 2:0 гейма и загуби с 2:3. Битката бе изгледана от близо 9000 зрители в зала „Унипол Арена“ в Болоня. А от ВИП ложата изявите на българина проследи и Любо Ганев, вицепрезидент на БОК и родната федерация по волейбол, който бе специален гост на финала по покана на местната централа.

Пореден мач Соколов бе над всички с 68 % ефективност в атака. А съотборникът му Османи Хуанторена добави още 17 точки, но и това не помогна на тима.

За „Сър Сейфти Конад“ изригна кубинската звезда Вилфредо Леон с 26 точки и бе обявен за най-полезен играч на мача.

Така тимът от Перуджа успя да защити трофея си и да спечели Купата на Италия за втори път в историята си. А „Лубе“ загуби втори пореден финал след като през 2018-а отстъпи пак на „червените дяволи“ с 1:3 гейма.

Междувременно Розалин Пенчев и неговият СЕСК (Рио де Жанейро) постигнаха 12-а победа в бразилската Суперлига след 3:2 над гостите от „Сао Жудас Волей“. Българинът се появи като резерва във втория гейм, но остана на полето до края на мача и се отчете с 8 т.