Съотборници се бият на Купата по баскетбол

Нелепа сцена, при която двама играчи на „Черноморец“ се сбиха на резервната скамейка, помрачи втория четвъртфинал за Купата на България по баскетбол в столичната зала „Универсиада“. Робърт Георгиев и американеца Джейлън Фишър стигнаха до физическа саморазправа, но бяха разтървани бързо, а съдиите допълнително нагнетиха обстановката като поискаха да ги дисквалификацират. Оказа се обаче, че нямат право и двамата скандалджии бяха оставени да довършат мача.

Те бързо изгладиха отношенията си, но тимът им падна със 73:85 от „Берое“. Павлин Иванов бе най-резултатен за победителите с 20 точки. Старозагорци ще спорят за място на финала с актуалния носител на трофея „Левски Лукойл“. Домакините на турнира прегазиха със 115:74 „Академик Бултекс 99“. Чавдар Костов беше перфектен в стрелбата – 8 от 8 и завърши с 19 т.

„Когато сме носители на Купата, домакин на турнира и носим името „Левски“, имаме само една задача и тя е да бъдем първи – заяви старши треньорът на „сините“ Константин Папазов. - Никой няма да и прости различно място. За първи път от началото на годината сме в пълен състав от 12 души. Има трима човека с болежки, но и тримата са на линия, защото мотивацията е много голяма.“

Късно снощи завършиха останалите четвъртфинали „Балкан“ - „Черно море Тича“ и „Рилски спортист“ - „Академик“ (Сф).