Граждани помогнаха да бъдат задържани двама нарушители
Двама шуменци са задържани в ареста за хулиганство, след скандал в училище и нападение на полицай. Инцидентът станал към 22 часа вечерта във вторник, съобщават от пресцентъра на ОДМВР-Шумен.
Автопатрулен екип бил призован в двора на СУ "Васил Левски" в кв. "Тракия". Сигналът бил, че се чуват силни викове на мъже и момиче. След пристигане на място и при опит да бъде установена самоличността на присъстващите, единият мъж проявил агресия спрямо полицейски служител. Минал зад него и му нанесъл силен удар в областта на гърба. При внезапното нападение униформеният паднал на земята. Намесили се граждани, които били в двора на училището и помогнали да се осуети бягството на извършителя.
На място пристигнал втори полицейски екип. К.К./25г./ и Д.Р./20г./ са успешно задържани в Полицейското управление в Шумен. Д.Р. е посегнал на полицая. За извършеното хулиганство е образувано досъдебно производство.