Григор си уреди среща с Джокович

Григор Димитров постигна поне две цели в първия си мач поединично от сезона на трева. Българският тенисист победи с 6:3, 6:7 (4), 6:3 босненеца Дамир Джумхур, 29-и в световната ранглиста. Въпреки пълното си превъзходство, родният ас се наложи да се труди цели 2 часа за победата. Дългият престой на корта обаче може да се окаже добра новина, тъй като дава на тенисиста игрова практика преди „Уимбълдън“.

„Наистина бях малко „ръждясал“ и имах нужда от едно „забърсване“ - пошегува се Григор след успеха. - Сега искам да изиграя възможно повече мачове на трева. Този турнир е много силен и трябва във всеки мач да играя на максимума на възможностите си.“

Григор спечели убедително първия сет и поведе с пробив във втория, но изпусна шанса за експресна победа. Джумхур изравни за 3:3, а после взе частта в тайбрек. В третата обаче българинът намери точните ретури за пробив в 8-ия гейм, а малко по-късно Григор затвори мача с мощен ас и зачака съперника си за втория кръг.

След малко повече от час стана ясно, че това е Новак Джокович. Сърбинът разби с 6:2, 6:1 Джон Милман (Австралия). Така днес Димитров ще търси втората си победа над Джокера след паметния мач в Мадрид през 2013-а.