„Левски“ подгони вечния съперник

Победа с 4:1 доближи „Левски“ до вечния съперник ЦСКА. „Сините“ вече са на 6 точки от „червените“. Виновниците за това са двама – Станислав Костов и Габриел Обертан. Бившият „армеец“ вкара два гола на „Септември“, а същото направи и игралият за „Манчестър Юнайтед“ французин.

Антони Иванов отбеляза почетното попадение за символичните домакини от дузпа пет минути преди края.

С първите си две попадения със „синия“ екип Костов вече има общо 8 на сметката си през сезона. Шест от тях реализира през есента за бившия си тим "Пирин".

Преди началото на двубоя двата тима излязоха на терена с тениски, на които бяха изобразени ликовете на внезапоно починалите Павел Панов и Георги Марков. Двубоят дори бе прекъснат в 5-ата минута за аплодисменти към именитите играчи. Запалянковците на „Левски“ вдигнаха два транспаранта.

„Георги, ще те помним вечно!“, пишеше на единия.

Вторият бе посветен на легендата Павел Панов.

„Пальо, ти си цар“, гласеше другият огромен транспарант.

Двубоят на националния стадион „Васил Левски“ бе изгледан от Спас Русев, собственик на "сините", Андрей Аспарухов, син на Гунди, и легендата Кирил Ивков.

Играчите на Делио Роси доминираха през целия мач и заслужено стигнаха до успеха. Дебют за „Левски“ записа Кали Тиам, който се понрави на феновете с играта си.