"Лудогорец" взе скалпа на "Хофенхайм"

Лудогорец постигна първата си победа в тазгодишното си участие в груповата фаза на втория по сила европейски клубен турнир – Лига Европа. Във втория си мач от група C, игран на "Лудогорец Арена" в Разград, „орлите“ победиха немския Хофенхайм с 2:1 след обрат.

Павел Кадержабек откри за гостите през първото полувреме, но след почивката „зелените” стигнаха до победата след попадения на Светослав Дяков и Джоди Лукоки.

"Спечелихме с повече тактическа дисциплина, себераздаване и майсторство, което притежават нашите футболисти. Не е лесно да победиш отбор, който всяка седмица играе с колоси като Байерн, Дортмунд и Шалке", каза наставникът на Лудогорец Димитър Димитров.

Родният шампион събра актив от 4 точки, заемайки втората позиция в класирането. Лидер с 6 точки е съставът на Спортинг Брага, който записа победа с 2:1 при домакинството си на Истанбул ББ. В следващия кръг, на 19 октомври, Лудогорец гостува именно на Брага.