Impala Platinum съобщи, че временно е спряла дейността си в своя минен комплекс Rustenburg в Южна Африка, след като 11 работници загинаха при инцидент в една от подземните шахти.
Twitter Publish
Асансьор, превозващ работници до повърхността в мина за платина в Южна Африка, излезе извън контрол, убивайки 11 и ранявайки 75.
„Асансьорът неочаквано е започнал да се спуска. Бързото му спускане беше спряно от противотежестта на превозното средство, заклещена от фиксаторите на крика“, се казва в изявление.
Twitter Publish
„Сърцата ни болят за изгубените животи и хората, засегнати от този опустошителен инцидент. Ние сме дълбоко шокирани и натъжени от загубата на нашите колеги и сме в процес на осигуряване на връзка с всички близки роднини“, каза в изявление изпълнителният директор на Impala Platinum (Implats), Нико Мюлер.