2500 пакета за шофьори по границата

Членове на Българско-турската търговско-индустриална камара организираха спешна акция за събиране на средства за бедстващите шофьори на българско-турската граница. Това съобщават в сряда от БТТИК и уточняват, че по тяхна инициатива само за един ден са събрани към 60 000 лева за пакетите с храни, вода и дезинфектанти. Основен дарител е шуменската фирма "Алкомет".

До инициативата камарата стига след информация, че се е заформила 50-километрова опашка, а водачите са без храна и вода, липсват тоалетни и дезинфектанти.

Очаква се в близките дни в акцията да се включат и други неправителствени организации от Република Турция.

Междувременно фирми от Камарата са се вслушали в призива на нейния председател Фикрет Индже и вече са събрани повече от 140 000 лева срещу коронавируса.

Най-четени