Икономическа полиция влезе във ВиК-Кърджали

Заради несъбрани парични вземания от дружества-длъжници

Екип на сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ в Областната дирекция на МВР в Кърджали започна проверка във „ВиК“ ООД-Кърджали, съобщиха от пресцентъра на дирекцията. 

Обект на проверката са несъбрани парични вземания от дружества-длъжници.

От наличните до момента данни и документация е установено, че от бездействие на длъжностно лице е нанесена щета на водоснабдителното дружество в размер на над 40 000 евро. В хода на проверката са снети обяснения от управителя на дружеството, чието придвижване е било ограничено.

Полицейски служители продължават да извършват проверки на строителни и други фирми с неплатени задължения за около 3 години назад. Установени са и дългове, които са погасени по давност.

Работата по случая е по чл.219 от Наказателния кодекс за неположени достатъчно грижи от длъжностно лице при управлението на имущество и произтекли значителни щети от това, съобщават още от пресцентъра. И допълват, че след приключване на проверката материалите ще бъдат внесени в прокуратурата по компетентност.

Най-четени