“Реал“ спаси мечтата с четвъртия най-късен гол през XXI век

Автор: Труд

Федерико Валверде вкара четвъртият най-късен гол за „Реал“ в Примера дивисион на „Сантяго Бернабеу“, за да спаси мечтата за титлата. Уругваецът се разписа в 92-ата минута и 8-ата секунда, а така „кралете“ победиха „Атлетик“ с 1:0. По-късни голове за „Реал“ са забивали само Дани Карвахал, Джуд Белингам и Гунсало Игуаин.

Разликата с „Барселона“, която също победи „Селта“ в сетния миг в събота с 4:3, остава четири точки. Предстои „Ел Класико“ в Каталуния, което може да преобърне съдбата на сезона.

„Реал“ изигра слаб мач, но вече 20 поредни домакинства не е губил от „Атлетик“. Последното поражение датира от 2005 година – 0:2.

В същото време президентът Флорентино Перес се е прицелил в още една „Златна топка“. Цел №1 в селекцията през лятото е Родри, който спечели персоналния трофей като футболист на „Манчестър Сити“. Заради него целият „Реал“ бойкотира церемонията в Париж, защото „Топката“ не бе дадена на Винисиус.

Най-четени