Десетки фенове пострадаха тежко при неистовата радост. Любимият им „Хамбургер“ се завърна с директна промоция в Бундеслигата след 7-годишно изгнание. Най-малко 30 са ранените, а един е с опасност за живота.
Европейският шампион от 1983 година разгроми „Улм“ с 6:1 и последният съдийски сигнал даде старт на партито. Мнозина си взимаха чимове от терена на „Фолкспаркщадион“ - един от най-красивите стадиони в Германия, който забрави какво е елитен футбол.
Една от вратите на терена беше напълно разрушена, а мрежата й накъсана. Всеки искаше да има нещичко от великия ден.
Всъщност денят не е толкова голям за исторически клуб като „Хамбургер“. В него през 90-те години блестяха Йордан Лечков, Петър Хубчев и Павел Дочев, а само един двубой изигра Мартин Зафиров. Последната титла на „Хамбургер“ датира от 1983 г., когато на финала за КЕШ победи „Ювентус“ с 1:0 с гол на Феликс Магат.