Четири деца са ранени в парада на ужаса

Шампионският парад на Ливърпул трябваше да е като от рая. 53-годишен мъж го превърна в ад. Четири деца са сред 47-те ранените от автомобила, който се вряза в тълпата на улица „Уотър стрийт“ в центъра на града. Инцидентът се разигра около 22 часа българско време, когато радостта от титла на Арне Слот и компания вървеше към края си.

Полицията арестува 53-годишния мъж, за когото се предполага, че е шофирал. Човекът е от района на Ливърпул. На този етап не може да става дума за терористичен акт, а по-скоро за пиянско изпълнение. От полицията и болниците не казват дали има фенове, чийто живот е застрашен в следствие на ужаса с черния „Форд Галакси“, който ускори в посока тълпата.

Въпреки лошото време по улиците на града се стекоха в Ливърпул, за да празнуват заедно с любимците си 20-ата титла в историята на клуба. Някои от тях се хвърлиха в опит да спрат автомобила. Полицаите спасиха мъже от линч.

„Този инцидент хвърли черна сянка върху един ден изпълнен с радост“, каза кметът Лиъм Робинсън.

„В постоянен контакт с полицията сме заради тъжния край, който принуди парадът да спре – написа футболният клуб в социалните мрежи. - Нашите мисли и молитви са с ранените. Ще помогнем с всичко, което можем, за да се изясни причината.“

„Сцените от Ливърпул се стрякащи и се моля всички да са добре“, включи се и премиерът сър Киър Стармър.

Това е втори подобен инцидент, свързан с нов шампион. Когато Барселона спечели титлата в дербито срещу Еспаньол, автомобил пак се вряза в тълпа от фенове пред стадиона.

Най-четени